Всичко, което се е случило в "Баба Алино", е станало със съгласието на тогавашния министър-председател. Това каза Цветан Цветанов пред "Опорни хора" по Bulgaria ON AIR
Бившият вътрешен министър изрази позицията си за акцията на ГДБОП в район "Приморски" във Варна, при която бяха задържани 25 души при разследване за издаване на документи, свързани с незаконното строителство в местността.
Освен бездействието на местните и разследващите власти Цветанов очерта и друг проблем.
"Ние всъщност създаваме един лош прочит за всички потенциални инвеститори в България. Когато идва един инвеститор, той върви по една процедура, която се смята, че е законна с тези удостоверения, и в един момент след 3-4 години се казва, че това трябва да бъде разрушено, защото никой не си е свършил работата или всичко е станало с мълчаливото съгласие", коментира Цветанов в ефира на Bulgaria ON AIR.
"Ще имаме доста дълга и тежка съдебна процедура, за да се стигне до окончателното решение. Грешно е да се интерпретира или политически да се заиграва с този случай, защото съдът е този, който ще реши какво ще се случва оттук нататък", прогнозира той.
Цветанов определи случая като "корупционна схема, натиск, влияние и всичко останало, което води до това, което днес имаме като неодобрение към държавните институции".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Трол
08:31 28.06.2026
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 хехе
08:36 28.06.2026
4 А мен ме интересува
08:37 28.06.2026
5 Макето
Зози е един от тях, да не се прави на невинен. Апартаменти, акции, и отнемане на бизнеси.
08:37 28.06.2026
6 Знам името
Коментиран от #23, #37, #44
08:38 28.06.2026
7 Гост
Издадено разрешително за колосален строеж - кой и кога?
Договори към ВиК и електроразпределение - кой и кога?
Сключени сделки за продажби на жилища - кой нотариус и кога?
Строителен надзор?
Подизпълнители?
И още, и още.....
08:39 28.06.2026
8 Васил
08:41 28.06.2026
9 Не, всичко е станало заради
08:42 28.06.2026
10 Мимч
08:44 28.06.2026
11 Мюмюн
08:44 28.06.2026
12 Българин 🇧🇬
Коментиран от #27, #35
08:45 28.06.2026
13 Наблюдател
08:45 28.06.2026
14 Сатана Z
08:45 28.06.2026
15 Исторически парк
08:46 28.06.2026
16 Пич
08:46 28.06.2026
17 УжасТ
08:47 28.06.2026
18 Той
Коментиран от #24, #26
08:48 28.06.2026
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 Саде да попитам!
08:49 28.06.2026
21 Борба с корупцията
08:51 28.06.2026
22 Факт
По-старото й българско име е Партизански лагер.
Стига сте сервилничели на чужди интереси! Пазете езика ни!
08:51 28.06.2026
23 АЙДЕ БЕ...?!
До коментар #6 от "Знам името":
Процеса на затваряне на очите е доста дълъг във времето!И не може да се отсече,като с нож-
,,от...- до..."....!
08:52 28.06.2026
24 Срам го е да каже
До коментар #18 от "Той":
името на Радевия служебник.Коментиран от #30
08:52 28.06.2026
25 Имотни републиканци
Освен близките ти да придобият N-броя имоти. Просто питам.........
08:53 28.06.2026
26 Факт
До коментар #18 от "Той":
Има, но вероятно е от техните.Коментиран от #28
08:54 28.06.2026
27 Мен ме интересува
До коментар #12 от "Българин 🇧🇬":
кого купиха руснаците за многохилядния град на мястото на к.к. Константин и ЕленаХайде като сме казали А, да кажем и Б.
08:55 28.06.2026
28 Всъщност
До коментар #26 от "Факт":
не позна. Радевче е. Затова не го обявяват.08:56 28.06.2026
29 Хайо
08:57 28.06.2026
30 Винаги
До коментар #24 от "Срам го е да каже":
между капките , селяндури с вътрешен асансьор и син на шофьор на червен номенклатурчик убиец !08:57 28.06.2026
31 Айляк
08:57 28.06.2026
32 Р.Н
08:59 28.06.2026
33 Колеги, всуе се хабите
09:02 28.06.2026
34 Абе
09:02 28.06.2026
35 Отговор
До коментар #12 от "Българин 🇧🇬":
В Украйна корупция да искаш, в Русия също. И не от вчера. Но тук става въпрос за България. И по-специално за прогнилото Черноморие.Коментиран от #40
09:02 28.06.2026
36 АГАТ а Кристи
Колкото и да ровиш, колкото и истини да изкарваш - ти си си Цвъки, корумпиранния интересчия
09:05 28.06.2026
37 4567
До коментар #6 от "Знам името":
Да, ама сега лети свободно и пише бюджети.09:05 28.06.2026
38 Наблюдател
09:07 28.06.2026
39 И тоя разбирач
Що си мълчал, бе Цв, Цв, като си знаел?
Ти имаш опит с многото апартаменти, защо да нямаш и едно къще в Бабата?
09:08 28.06.2026
40 ЦК на БКП
До коментар #35 от "Отговор":
... "корумпираното Черноморие"... което КОМУНИСТИТЕ НАПЪЛНИХА С РУСНАЦИ, а псевдо демократите/до един също комуняги, но със скрит партиен ЧЕРВЕН билет /, НАПЪЛНИХА с украинци.
Коментиран от #53
09:13 28.06.2026
41 Търновец
09:14 28.06.2026
42 идиоти вън
09:20 28.06.2026
43 БангарангаОвци!
Какъв съд? Удостоверенията за търпимост са нищожни. Достатъчна е заповед на кмета.
Няма разрешение за строителство. Няма ПУП...Няма нищо построено и контролирано според законите.
Пералнята на съда обезпетнява всякакви мерзавци, като този, който сега раздава морал.
09:21 28.06.2026
44 позна
До коментар #6 от "Знам името":
ама не съвсем. служебния докара простото и ко, дето после дръпнаха килима под краката на радев. алино е по-стара история обаче09:23 28.06.2026
45 Мюмюн
09:28 28.06.2026
46 Курсант
09:28 28.06.2026
47 Дзак
09:28 28.06.2026
48 Цецерон
09:29 28.06.2026
49 Уркаински евреи са това
09:34 28.06.2026
50 Хмм
09:36 28.06.2026
51 НИКОЛА САВОВ
09:38 28.06.2026
52 Изведнъж го разбрах
Коментиран от #55
09:42 28.06.2026
53 Отговор
До коментар #40 от "ЦК на БКП":
При комунизма не се правеше разлика между украинци и руснаци. Освен това не беше разрешено да се преселват в други държави, пък били и братски. Когато идваха на почивка, първо ги подбираха в КГБ, после ги съпровождаха агенти. Разбира се, това не спираше рускините.Коментиран от #56
09:43 28.06.2026
54 Аз Българин
09:45 28.06.2026
55 Рускоговорящи украинци и евреи
До коментар #52 от "Изведнъж го разбрах":
Русия нападна източна Украйна, а там са рускоговорящи, затова и предимно такива избягаха. Що се отнася до евреите, те могат да се преселят навсякъде, едва ли много ще изберат България.09:47 28.06.2026
56 Ти не си правил разлика
До коментар #53 от "Отговор":
Защото си повърхностен. Великобритания е започнала да формира уркаински етнос и уркаински евреи още от преди Октомврийската революция да им втълпява че да друг народ и дава пари на Ленин да ги раздели от руснаците. Още през ВСВ те се очертават като предатели и сътрудничат на хитлеристите. Бандери.09:51 28.06.2026